OK PLAN ARCHITECTS OKPLAN ARCHITECTS

RD Roudnice nad Labem I

PROJEKT 02/2006 - 10/2006
REALIZACE 06/2007 - 2013
DODAVATEL Šnajdr pozemní stavby Mělník s.r.o.
ZASTAVĚNÁ PLOCHA 134 m²

Rodinný dům je umístěn na zahradě pod stávajícím domem rodičů a poskytuje nádherný výhled na město a Středočeskou pahorkatinu. Prudkého svahu bylo využito k rozdělení domu na vstupní-obytné a spodní-klidové patro. Koncept využívá i stávajících objektů na pozemku - bazén, zahradní altán.
Hmota vlastního rodinného domu je poskládána ze dvou hranolů. Jednotlivé hmoty hranolů mají dílčí materiálově členění. Hlavní obytný hranol je navržen z dřevěného cedrového obkladu. Spodní hranol částečně zapuštěný do svahu je navržen z pohledového betonu. Střechy objektu jsou kryty pochůzími rošty, oblázky a hydroizolační fólií. Přírodní kámen, překližka a pohledový beton se  prolínají v celém objektu.

Dispoziční řešení: hlavní vstup je napojen na zádveří s úložným prostorem, ze vstupní haly je možno vstoupit do obytného prostoru, tvořeného kuchyní, jídelnou a obytnou místností s krbem. Hlavní obytný prostor a bazén se otvírá posuvnými prosklenými stěnami a dveřmi na dřevěnou terasu.

Vstup do spodního podlaží je pomocí schodiště z hlavního obytného prostoru. Ve spodním patře se nachází klidová část domu – ložnice rodičů s koupelnou a šatnou, pokoje dětí, technická místnost. Pokoje dětí a ložnice rodičů mají přímé výstupy na terasu s výhledem do zahrady.