Mapa Plány Foto ze stavby

Rekreační domek v Plačkově

INVESTOR soukromá osoba
PROJEKT 01/2013 - 07/2013
REALIZACE 09/2013 - 2016
DODAVATEL JN stavba Humpolec
ZASTAVĚNÁ PLOCHA 152 m2

Přístavba rekreačního domku respektuje stávající objekt, který zůstává zachován ve svém tvaru a pozici. Dochází ke stavebním úpravám tohoto domku a změně venkovních materiálů.

Nový objekt přímo navazuje na stávající, je s ním konstrukčně a funkčně propojený. Respektuje a opakuje tvar stávajícího domu a směr hřebene střechy, vše pouze ve zvětšené podobě. Rozšiřuje také využitelnou obytnou plochu směrem na západní stranu, do nezastavěné části pozemku. Přístavba kopíruje nastavenou uliční čáru původního domku, rovnoběžnou s komunikací na jižní straně.

Hlavní vstup do objektu je ze severní strany, přes stávající objekt. V hlavním patře jsou umístěny vstupní hala, koupelna, šatna, technologické zázemí, pokoj a velký obytný prostor otevřený do střechy, s kuchyňským koutem a hlavním schodištěm do podkroví.

1.np má obytný charakter, směrem do zahrady se svými prosklenými otvory otevírá na velkou terasu, částečně krytou střechou objektu. Podkroví je klidovou zónou s ložnicí, pracovnou, malou koupelnou a otevřeným prostorem pod střechou. Objekt se otevírá výhledům na západní a jižní stranu, směrem k severu je hmota uzavřena.

Konstrukčně je přístavba vystavěna klasickou zděnou technologií, konstrukce střechy je s ocelovým krovem. Konstrukční výška vychází z výšek stávajícího rekreačního domku, světlá výška ve spodním podlaží je snížená – 2,2m.

Okna jsou hliníková, došlo k výměně i u stávajícího objektu. Podlahy byly sjednoceny v epoxidové stěrce. Schodiště je dřevěné.

Fasáda přístavby je pojednána s obkladem z falcovaného titanzinku, který přechází i na sedlové střechy přístavby a původního objektu.

Foto Lukáš Žentel.